O mně

O mně

  • 15 let kickboxu
  • 1  Dan
  • disciplíny: Lightcontact, Fullcontact, Kicklight, UFR (Ultimate Fighting Rules)

Tituly

Disciplina: lightcontact, fullkontakt
Trenérská licence 2.třídy FTVS
Rozhodčí 2. třidy
Technický stupeň: 1. Dan
Tituly: Bohemia Open 2012: 1 místo lightcontact
Mistrovství ČR 2012 a 2018: 2 × 1. místo lightcontact
Vícemistr světa WPKA 2012 lightcontact
Vícemistr světa WPKA 2013 lightcontact
Druhý vícemistr světa WPKA 2013 lightcontact
Druhý vícemistr světa WKU 2014 lightcontact
Vícemistr světa WPKA 2018 lightcontact
Vícemistr světa WPKA 2018 UFR

Příběh

V současnosti a možná tomu bylo tak vždy platí, že člověk je hodnocen podle zevnějšku a podle toho je zaškatulkován. Mým cílem je podvědomí takto smýšlejících lidí měnit.

Za svojí sportovní kariéru jsem potkal mnoho lidí, o kterých jsem smýšlel stejně, ale pak jsem byl překvapen. Když došlo na “věc” a měli se “předvést”, tak se vymlouvali a nakonec se vyhnuli konfrontaci.  V tu chvíli mě napadlo,,vše je jinak.”

Jak mě překvapil nenápadný teenager menšího vzrůstu, který nejen že na mezinárodní soutěži startoval ve všech kategoriích, dokonce zůstal neporažen, ale také když jsem se ho zeptal, kolik má zápasů,řekl skromně – přes 300. Rozpovídal se, že mu cvičení nikdy moc nešlo, nevzdával to a cvičil konkrétní techniky tak dlouho, až to bylo téměř dokonalé.

Chci tím říct, že člověk musí začít sám u sebe a pokud má štěstí na lidi a na trenéry, kteří jsou v podstatě psychologové, musí se do svého svěřence vžít, může se dostat vysoko. Samozřejmě to bolí, je tu spousta aspektů, úraz, nemoc, práce, rodinné problémy, ale vždy tu musí být vůle znovu začít.

Člověk přijde, nevěří si a postupně získává sebedůvěru tím, jak se zlepšuje. Tak tedy vykašleme se na to soudit člověka jak vypadá, ale co dokázal!